page contents

Dbamy o środowisko naturalne

Drodzy klienci w związku z tym że na przełomie ostatnich kilku lat tematem numer jeden na świecie jest ochrona środowiska naturalnego to nasza firma również chce coś w tym kierunku zrobić i robi. Jak wiadomo hydraulika siłowa to nic innego jak przede wszystkim olej który, nie jest niczym złym pod warunkiem że znajduje się tam gdzie jego miejsce czyli w układzie hydraulicznym a nie poza nim. To właśnie dlatego w poprzednich publikacjach jak również na naszej stronie internetowej tak zwracałem państwa uwagę na sposób i jakość wykonania naszych przewodów, ale nie o tym chcę powiedzieć.

Powszechnie wiadomo że jedna kropla oleju jest w stanie skazić w znaczący sposób wodę i glebę a my w hydraulice siłowej mamy z tym styczność, więc w celu wyeliminowania tego ryzyka na terenie naszej firmy poczyniliśmy odpowiednie kroki. Pod koniec zeszłego roku ukończyliśmy utwardzanie połowy naszego terenu kładąc kostkę brukową i większość z was zada sobie pytanie. No dobrze ale co ma kostka do zabezpieczenia wody i gleby skoro nie jest ona szczelna. No właśnie, kostka nic ale my poszliśmy o krok dalej.

Całą powierzchnię pod kostką wyłożyliśmy folią o grubości 1mm z atestami która na łączeniach została zgrzana a przy obrzeżach wywinięta do góry tworząc swoisty rodzaj naczynia z którego nic się nie wydostaje.

Wszystko co znajdzie się na placu zostaje odprowadzone systemem rur do dwóch separatorów które dzięki zastosowanym w nich filtrom wychwytują wszystkie zanieczyszczenia.

Mało tego – woda która wychodzi z nich i jest wstępnie oczyszczona w celu wyeliminowania ryzyka zanieczyszczenia do minimum trafia do zbiorników skąd jest transportowana na oczyszczalnię ścieków. W ten właśnie sposób nasza firma stara się przyczynić do zmniejszenia zanieczyszczenia naszej planety choć, nie tylko o to chodziło. Chcemy również zapewnić naszym klientom wygodę i dorównać wizerunkiem do firm na miarę XXI wieku. W tym roku zamierzamy w ten sam sposób zabezpieczyć i utwardzić resztę terenu aby mieć 100% pewność że w żaden sposób nie szkodzimy ani innym mieszkańcom Ziemi ani jej samej. Na koniec aby nie być goło słownym dorzucam parę zdjęć na których widać proces wykładania folii.