page contents

Bywa tak, że sami czujemy się wyjątkowo zaskoczeni tym, w jakich sytuacjach może się okazać pomocna hydraulika siłowa.

Okazuje się, że czasami można rozwiązać problem w zupełnie nieoczekiwany sposób.

Zadzwonił do nas Klient z pytaniem dotyczącym dorobienia przewodu do nawadniania szklarni. Przewód miał mieć średnicę 1 cala i wytrzymałość 88 Bar.

W pierwszej chwili mogło się wydawać, ze nie jesteśmy w stanie pomóc gdyż nie posiadamy przewodów o takich parametrach. Po chwili rozmowy okazało się jednak, że Klient ma de facto zainstalowany normalny przewód 1SN DN20 stosowany standardowo w hydraulice siłowej.

Klient podał nam rodzaje końcówek i gwinty oraz z grubsza opisał jak i gdzie jest przewód zamontowany, a także do czego konkretnie służy. Wszystko było jasne i bezproblemowe do momentu w którym usłyszeliśmy o jakiej DŁUGOŚĆI przewód chodzi :). Okazało się, że jest zapotrzebowanie na aż 73 metry takiego przewodu. Jako że w hydraulice częściej wykorzystuje się przewody 2SN lub 4SP o znacznie krótszych odcinkach, nie posiadaliśmy na stanie aż takiego zapasu.

Oczywiście nie był to żaden problem. Następnego dnia przewód o deklarowanej długości był już u Klienta.

Cieszy nas to bardzo, gdy możemy służyć pomocą Klientom w nietypowych sytuacjach. Jest to również apel do Was, naszych czytelników, aby zawsze zachowywać otwarty umysł, bo rozwiązanie czasami kryje się w zupełnie nieoczekiwanym miejscu.

Dlatego – nie wahajcie się dzwonić lub pisać do nas w niestandardowych kwestiach. Z przyjemnością wspólnie zjadziemy najlepsze rozwiązanie.

Zobacz również


 

Ta strona używa cisteczek w celach statystycznych. Używając tej strony wyrażasz zgodę na ich użycie.
Polityka prywatności
Cookies
OK