Witamy ponownie wszystkich a zwłaszcza odwiedzających i regularnie śledzących wydarzenia w naszej firmie. W naszych artykułach dowiadujecie się o nowościach w naszym asortymencie ale również możecie znaleźć ciekawostki z dziedziny hydrauliki siłowej. Tym razem nawiążemy do sytuacji, która wydarzyła się ostatnio.
Pojawił się u nas klient z przewodem 4SP DN10, gdzie z jednej strony był typowy dla wersji ciężkiej gwint M20x1,5 a z drugiej połączenie kołnierzowe 90°.
Dla większości zaznajomionych z tematem hydrauliki nic w tym połączeniu na pierwszy rzut oka nie widać nietypowego ale niestety tak nie było. Typowe końcówki kołnierzowe potrzebują kilku centymetrów od płaszczyzny do której są przykręcone aby się skręcić o 90° – tutaj tego miejsca nie było.
Alternatywą w taki sytuacjach są adaptery przyłączeniowe mocowane w taki sam sposób jak końcówka kołnierzowa, lecz posiadające dodatkowo gwint wewnętrzny występujący w różnych rozmiarach, do których przykręca się przewód hydrauliczny. Zastosowanie takiego elementu znacznie zmniejsza odejście przewodu od płaszczyzny, a poza tym jest idealnym rozwiązaniem tam, gdzie przykręcenie przewodu standardowego jest kłopotliwe i czasochłonne.
Zapytacie pewnie „a w czym tkwi różnica?”
A no w tym, że przy montażu tego adapteru namęczycie się tylko raz a w razie awarii przewodu odkręcicie jedną nakrętkę a nie 4 śruby na klucz imbusowy. Nie musicie również wymieniać za każdym razem uszczelnienia. Pewnie teraz zastanawiacie się jaka jest cena takiego udogodnienia?. Otóż owszem, jest trochę wyższa niż standardowa końcówka, ale jak popatrzymy na przyszłość to takie rozwiązanie zdecydowanie oszczędzi nam czas a co za tym idzie też i pieniądze.
Zobacz również
Regeneracja przewodów wspomagania: odzyskaj pełną kontrolę nad kierownicą
Jak i kiedy poddawać regeneracji przeowdywspomagania.
Pellet – poszerzamy ofertę
Poszerzamy naszą ofertę – teraz można zakupić u nas również pellet.
Zakuwanie węży – gdzie, jak kiedy?
Gdzie używa się węży hydraulicznych? Jakie jest podatwowy warunek prawidłowego działania węża?